Komunikat Wójta Gminy Trąbki Wielkie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie.
Przekazuję Państwu cotygodniowy raport na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.

Zmianie nie ulegają dotychczasowe obostrzenia i zalecenia: wychodzimy z domu tylko gdy jest to konieczne (praca, zakupy), nosimy maseczki, korzystamy z rękawiczek przy zakupach, zachowujemy dwumetrowa odległość miedzy sobą.
Na terenie Gminy Trąbki Wielkie nie ma żadnego przypadku zachorowania na COVID-19, natomiast w kwarantannie domowej przebywa około 25 osób.
W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 621 porad medycznych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 247 przypadkach, natomiast Urząd Gminy obsłużył łącznie 186 spraw.
Policja w Trąbkach Wielkich w tym tygodniu pouczyła kilku mieszkańców naszej gminy. W każdym przypadku funkcjonariusze Policji wręczyli maseczki przekazane przez Gminę Trąbki Wielkie. Nasi Policjanci nadal prowadzą kontrole osób poddanych kwarantannie i nie stwierdziła naruszeń w tym zakresie.
Po Świętach Wielkanocnych, które przebiegły spokojnie samorząd Gminy Trąbki Wielkie wrócił do pracy, w dużej mierze, w trybie on-line. W sprawach bieżących spotkałem się w sposób zdalny z sołtysami i dyrektorami naszych placówek oświatowych. On-line pracowali również Radni Gminy w Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych, Komisji Ekonomicznej i Rozwoju Gospodarczego oraz w Komisji Wspólnej. Za nami jest również XVII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Trąbki Wielkie – pierwsza w historii gminy sesja prowadzona on-line. Czas pokaże czy kolejne odbędą się również w takiej formie. O podjętych uchwałach poinformujemy na początku nadchodzącego tygodnia.
Nie musimy obawiać się zaopatrzenie sklepów i aptek. Służby komunalne oraz wszystkie jednostki OSP sprawnie wykonują swoje zadania. Cyklicznie dezynfekujemy przystanki autobusowe.
Aktualne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Gminy Trąbki Wielkie oraz na naszym profilu na Facebook’u.
Bardzo Państwu dziękuję za przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i wszystkim naszym służbom za dobrą pracę.
Zostańmy w domu. W miejscach publicznych obowiązkowo nośmy maseczki.

Błażej Konkol