Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kultura i rekreacja

W Mierzeszynie mieszkał i tworzył Zygmunt Bukowski – twórca ludowy, wybitny poeta i rzeźbiarz. Utworzył w swym gospodarstwie Izbę Regionalną, w której eksponowane są jego prace rzeźbiarskie oraz dawne sprzęty i narzędzia z regionu Kociewia i Kaszub. Wydał 9 tomików poezji oraz wykonał znaczną ilość rzeźb w drewnie i granicie znajdujących się obecnie w wielu galeriach i muzeach w Polsce i na świecie, m.in. w Watykanie. Ponadto był autorem i wykonawcą wystroju wnętrz w 8 kościołach na terenie kraju. W kwietniu 2003 Zygmunt Bukowski został honorowym patronem Szkoły Podstawowej w Czerniewie. Izba Regionalna znajduje się w Mierzeszynie przy ul. Wolności 45.

W Trąbkach Wielkich funkcjonuje nowa hala sportowa, która jest wyposażona w pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, piłki siatkowej, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej – wszystkie nadające się do rozgrywek ligowych na poziomie krajowym. Jest to nowoczesny obiekt z pełnym zapleczem, do korzystania z którego zapraszamy grupy zorganizowane i sportowców indywidualnych.
W miejscowości Warcz mieści się “Pensjonat dla koni”, wyposażony w 20 przestronnych boksów i jeden boks do mycia koni, zapewniający opiekę weterynaryjną i usługi kowala, a właścicielom koni – pokoje gościnne. Na obszarze 4 ha, znajdują się padoki, place do jazdy (piaszczysty i trawiasty) oraz lonżownica a także tereny dojazdy konnej.

Accessibility