Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TRZY GMINY UTWORZĄ SPÓŁDZIELNIĘ ENERGETYCZNĄ

✍️W Urzędzie Gminy Trąbki Wielkie gościliśmy Macieja Urbanka – Wójta Gminy Pszczółki i Marka Zimakowskiego – Wójta Gmina Przywidz. Wspólnie z Wójtem Gminy Trąbki Wielkie Błażejem Konkolem podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia spółdzielni energetycznej z opcją zawiązania międzygminnego klastra energetycznego.
👍Gminy mają już dobre doświadczenia ze wzajemnej współpracy m.in. w zakresie organizacji wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci z terenu trzech gmin. Teraz podejmują się współpracy w zakresie odnawialnych źródeł energii.
🔋Utworzenie spółdzielni energetycznej oznacza wymierne korzyści w zakresie gospodarowania energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii z terenu Gminy Pszczółki, Przywidz i Trąbki Wielkie.
Dzięki funkcjonowaniu spółdzielni, prąd wyprodukowany przez każdą z gmin będzie trafiał na zaspokojenie własnych potrzeb samorządów i mieszkańców gmin.
💡Unikamy w ten sposób wprowadzenia swojej energii do sieci i podbierania jej z sieci po cenach od dostawcy energii, ponieważ spółdzielnia będzie pełniła rolę operatora energii.
🌞Wyprodukowana przez nas zielona energia będzie dla nas tańsza i jeszcze efektywniej służyć zaspokojeniu potrzeb energetycznych gmin Pszczółki, Przywidz i Trąbki Wielkie oraz ich mieszkańców.
🤝Współpraca się opłaca.🙂

Accessibility