Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Turystyka

Jedną z atrakcji turystycznych a zarazem miejscem spotkań przedsiębiorców jest 18 – dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej w miejscowości Postołowo. Zaprojektował je doświadczony architekt pól golfowych – Jeremy Turner. Pomysł urządzenia pola golfowego na terenie byłej wielkiej żwirowni w Postołowie padł w roku 1989, kiedy to powstał Gdańsk Golf & Country Club. Szybkie przemyślane decyzje oraz zaawansowanie w realizację projektu doprowadziły do powstania wspaniałego obiektu na 100 hektarowym obszarze. Piękno krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego rozciągającego się aż po Postołowo sprawia, że stworzono tu prawdziwą oazę ciszy i spokoju.

Wkomponowane w krajobraz pole, z unikalnym w świecie naturalnym akwenem wodnym wielkości 7 ha, dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu graczowi, bez względu na stopień zgłębienia tajników golfa. Golf to nie tylko sport, to również kultura, sposób bycia. Daje możliwość poznania ciekawych ludzi, szansę do nawiązania kontaktów osobistych i biznesowych oraz przynależność do elitarnej grupy społecznej.

W Czerniewie powstaje kolejne pole golfowe. Prace są bardzo zaawansowane a rezultaty są już widoczne.

Usytuowanie obszaru gminy na obficie zalesionym terenie malowniczo pofałdowanym z wijącymi się wstęgami rzek: Kłodawy, Styny i Czerwonej oraz bezpośrednia bliskość aglomeracji miejskich sprawia, że jest to rejon bardzo atrakcyjny, wręcz wymarzony dla wszystkich, którzy preferują naturalny spokój.
Głównym walorem turystycznym są piękne grzybne lasy oraz trzy malowniczo położone niewielkie jeziora (Małe w Mierzeszynie, Bronisława w Cząstkowie, Sobowidzkie w Sobowidzu). Gmina urzeka każdego i każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno wczasowicze, jak i zwolennicy czynnego wypoczynku, turyści, wędrowcy spragnieni obcowania z przyrodą, ciszą oraz widokami jezior, wędkarze, rowerzyści a także miłośnicy zabytków.
Piękno krajobrazu Kaszub i Kociewia – oaza ciszy i spokoju sprawiły, że znalazł tu swoje miejsce kontemplacyjny Zakon Karmelitów Bosych zwany przez miejscowych Pustelnią. Charakter zakonu nie pozwala nam na wskazanie Pustelni, jednakże wytrawni wędrowcy na pewno odnajdą właściwą drogę.

Accessibility