„Ponadprzeciętni” uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie

Bardzo miło nam poinformować, iż ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie uzyskali bardzo dobre wyniki z Ogólnopolskiego Egzaminu Ósmoklasisty 2021. Uczniowie tej szkoły osiągnęli najlepszy wynik wśród pięciu samorządowych szkół podstawowych. Należy pogratulować wyników, ponieważ uzyskali wyniki powyżej średniej w powiecie gdańskim, województwie pomorskim a nawet w całej Polsce! Język polski – wynik 65 wyniki średnie: w Polsce 60, w województwie pomorskim 58, w powiecie gdańskim 60, gmina Trąbki Wielkie 53 Matematyka – wynik 56 wyniki średnie: w Polsce 47, w województwie pomorskim 46, w powiecie gdańskim 49, gmina Trąbki Wielkie 40 Język angielski – wynik 75 wyniki średnie: w Polsce. 66, w województwie pomorskim 65, w powiecie gdańskim 69, gmina Trąbki Wielkie 57.

Z tej okazji dnia dzisiejszego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbyło się spotkanie. Absolwenci, rodzice i nauczyciele z dyrekcją na czele otrzymali osobiście z rąk Pana Wójta gratulacje oraz nagrodę w postaci jednodniowej wycieczki.