Apel Pamięci w Grenzdorf

Niedawno obchodziliśmy w Ełganowie, 1 września 2020 roku, 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzisiaj Społeczność Gminy Trąbki Wielkie zebrała się w miejscu pamięci „Grenzdorf” z okazji 81. rocznicy transportu pierwszych więźniów. 13 września 1939 roku obóz Grenzdorf został przekształcony w filię obozu koncentracyjnego Stutthof. Kilka dni później, 17 września 1939 roku ZSRR napadł na Polskę. Dlatego podczas dzisiejszego Apelu Pamięci Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński wraz z Radnymi, Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie oraz przybyli goście oddali hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej, ofiarom totalitaryzmu nazistowskiego i komunistycznego.