Zakończono główne roboty budowlane dla oczyszczalni ścieków w Sobowidzu

Od tygodnia trwa rozruch oczyszczalni ścieków w Sobowidzu. Mieszkańcy miejscowości Sobowidz, Gołębiewo Wielkie i Gołębiewo Średnie mogą już się przyłączać do nowo wybudowanej kanalizacji na podstawie i zgodnie z wydanymi warunkami przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Trąbkach Wielkich.

Budowa oczyszczalni ścieków wraz z siecią kanalizacji sanitarnej w trzech miejscowościach jest największą inwestycją w Gminie Trąbki Wielkie w ostatnich latach. Łączna długość sieci wynosi około 24 kilometrów. Wartość inwestycji przekracza 24 miliony złotych. Część środków pochodzi z dofinansowania od Marszałka Województwa Pomorskiego z  Regionalnego Programu Operacyjnego.

W dniu 23 lipca Pan Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol zwizytował nowo powstały obiekt Oczyszczalni ścieków i prosi mieszkańców o jak najszybsze podłączanie się do sieci. Poniżej załączono zdjęcia nowego obiektu w fazie rozruchu.