Komunikat Wójta Gminy Trąbki Wielkie 17.04.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie. Mija pierwszy miesiąc walki z koronawirusem. Jak co tydzień przekazuję Państwu informację na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.

Cały czas, dla naszego dobra, musimy ograniczać wyjścia z domu. Wychodźmy jedynie po niezbędne zakupy lub do pracy. W miejscach publicznych zakładajmy maseczki ochronne. Pamiętajmy również o jednorazowych rękawiczkach i o zachowaniu odległości.

Na terenie Gminy Trąbki Wielkie nie ma żadnego przypadku zachorowania na COVID-19.

W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 496 porad medycznych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 251 przypadkach, natomiast Urząd Gminy obsłużył łącznie 116 rozmów telefonicznych i 44
interesantów.

Komisariat Policji w Trąbkach Wielkich w tym tygodniu wykonywał dziennie średnio 30 kontroli osób poddanych kwarantannie. Policja nie stwierdziła naruszeń w tym zakresie. W nielicznych przypadkach nasi funkcjonariusze udzielili upomnień związanych z naruszeniem zasad przebywania w miejscach publicznych. Komendant Policji chwali wysokie zdyscyplinowanie naszych mieszkańców oraz troskę o otoczenie. Dzięki przekazywanym licznym sygnałom, które następnie są weryfikowane, mogą skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Bez zakłóceń działają sklepy spożywcze i apteki. W systemie ciągłym i sprawnie działają służby komunalne oraz wszystkie jednostki OSP. Cyklicznie dezynfekujemy przystanki autobusowe.

W tym tygodniu Gmina Trąbki Wielkie przekazała prawie 1,5 tys. maseczek ochronnych dla najstarszych mieszkańców gminy. Dziękuję za pomoc w ich przygotowaniu, zapakowaniu oraz dostarczeniu wszystkim sołtysom i pracownikom Urzędu Gminy. Jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnej
partii maseczek

Szanowni Państwo,
wiem że każdy z nas tęskni za normalnością.
Możemy czuć się zmęczeni obowiązującymi obostrzeniami, zakazami, nakazami. Mamy do tego prawo. Nie możemy ulec zniechęceniu by nie zaprzepaścić naszego dotychczasowego wysiłku. Zapowiadane, od 20 kwietnia, etapy znoszenia ograniczeń związanych z kornawirusem nie mogą uśpić naszej czujności. Walka z wirusem cały czas trwa. Wierzę jednak, że okres wielkanocny, wiosenne słońce i budząca się do życia przyroda napełnią nas radością, optymizmem oraz nadzieją na lepsze jutro.

Proszę o śledzenie aktualnych komunikatów i informacji na stronie internetowej Gminy Trąbki Wielkie oraz na Facebook’u.
Zostańmy w domu. W miejscach publicznych nośmy maseczki.

Błażej Konkol