Lipiec z plastyką

Wakacyjne spotkania z plastyką zaowocowały pięknymi i kolorowymi pracami. Uczestnicy warsztatów to dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Razem 16 osób.

Podczas warsztatów, organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trąbkach Wielkich, poznali nowe techniki plastyczne – malowanie farbami PABEO, specjalnymi markerami do ceramiki, szkicowanie zwierząt, malowanie ścian.
W czwartek 25 lipca zaczęliśmy malować farbami akrylowymi nasz „kultowy” samolot na placu im. Macieja Płażyńskiego. Wspólnie zaprojektowaliśmy nowy wizerunek samolotu działając w dwóch grupach wiekowych.

Goście z niemieckiej Gminy Uehlfeld, goszczący w lipcu w Polsce, byli zachwyceni talentami naszych dzieci i ich pracami. Otrzymali w podarku, na pamiątkę pobytu w Polsce, kilka egzemplarzy malowanej porcelany.

Aleksandra Nowogrodzka