Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Zużyte jednorazowe maseczki i rękawiczki należy wrzucać do kosza na śmieci.

Jednorazowe maseczki ochronne i rękawiczki zaśmiecają chodniki, ulice trawniki. Zanim wyrzucisz pomyśl, że zużyte rękawiczki i maseczki są niebezpieczne!

Pamiętajcie! Te śmieci nie tylko zagrażają środowisku, ale narażają również inne osoby na zarażenie się wirusem.

Odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

Zużyte jednorazowe maseczki i rękawiczki należy wrzucać do kosza na śmieci, a nie na ulicę czy trawnik.

Są w tej sprawie jasne zalecenia Inspekcji Sanitarnej, bo niepotrzebne już środki ochrony mogą być zagrożeniem epidemicznym dla innych ludzi.

Zasady obowiązują nas wszystkich. Po wyjściu ze sklepu czy tramwaju rękawiczki należy wrzucić do kosza na śmieci, tak by nie fruwały po okolicy.

W domu takie materiały trzeba umieścić w pojemniku na odpady zmieszane. Zużyte maseczki jednorazowe i rękawiczki najlepiej wkładać do foliowego woreczka, a ten po całym dniu wrzucać do śmieci. Inaczej z maseczkami wielorazowymi. Te należy po zdjęciu wyprać przed kolejnym założeniem.

Porozrzucane ochronne rękawiczki to teraz codzienny widok, mało estetyczny i do tego groźny dla zdrowia ludzi i dla środowiska. Mogły być one używane przez osoby zakażone.

Jeśli nie wyrzucimy zużytych rękawiczek i jednorazowej maseczki do kosza  znajdującego się np. przed sklepem, w którym robiliśmy zakupy i zabierzemy je do domu, powinny trafić do pojemnika na odpady zmieszane.

Accessibility