UROCZYSTE OTWARCIE ULICY ŁĄKOWEJ W MIERZESZYNIE

🔴Dzisiaj (15.10.2021) dokonaliśmy uroczystego otwarcia ulicy Łąkowej w Mierzeszynie.
Zanim do tego doszło, na początku lipca 2021 roku, Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol podpisał z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem Pomorski Urząd Wojewódzki umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Łąkowej w Mierzeszynie z #RządowyFunduszRozwojuDróg.
🟡Dzisiaj cieszyliśmy się z zakończenia prac, a przede wszystkim z uzyskanych efektów. Droga łączy dwie drogi wojewódzkie w Mierzeszynie (DW 226 i 233) z drogą wojewódzką w Pomlewie (DW221), a tym samym łączy Gminę Trąbki Wielkie z Gmina Przywidz.
🟢Po przecięciu wstęgi, poświęceniu drogi i pamiątkowym zdjęciu uczestnicy ceremonii udali się do świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie, gdzie odbyło się przedstawienie fotokroniki z realizacji inwestycji i wręczenie podziękowań m.in. dla Wojewody Pomorskiego i Rady Gminy Trąbki Wielkie. W imieniu wszystkich mieszkańców Mierzeszyna i okolic, podziękowania dla Wojewody Pomorskiego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie i Rady Gminy Trąbki Wielkie, przekazała Sołtys Mierzeszyna Małgorzata Góra.
🔴Przebudowa ul. Łąkowej to inwestycja o wartości 1 012 755 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 506 377 zł. Reszta środków pochodzi z budżetu Gminy Trąbki Wielkie.
🟡Zobaczcie jak wyglądało dzisiejsze uroczyste oddanie drogi do użytku i jak w ciągu ostatnich miesięcy zmieniała się cała droga.
🔵Na uroczystość przybyli: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Magdalena Sroka , Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbudy Tomasz Kaliszewski, Radni Powiatu Gdańskiego: Józef Sroka i Dariusz Czaiński, Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Zastępca Wójta Gminy Trąbki Wielkie Jan Wiczling, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Marek Czerwiński, Radni Gminy Trąbki Wielkie: Zbigniew Gębka, Marian Płotka, Ryszard Budzyński, Roman Olszewski, Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, Sołtys Mierzeszyna Małgorzata Góra Sołectwo Mierzeszyn, Władysław Ornowski z Fundacji Pan Władek Maria Władysław Ornowscy, Ks. Andrzej Sowiński Proboszcz Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie, Marcin Butowski Prezes OSP Mierzeszyn wraz z druhami OSP KSRG Mierzeszyn, Bogdan Skiba Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie, Karol Kozak Kierownik ZGKiM w Trąbkach Wielkich, Leszek Orczykowski Dyrektor Gminna Biblioteka Publiczna, Trąbki Wielkie i GOKSiR Trąbki Wielkie w Trąbkach Wielkich, Piotr Rybacki Kierownik budowy i reprezentant wykonawcy MTM S.A., Bogusław Szulc Inspektor nadzoru, Seweryn Nagórski z wydziału inwestycji Urzędu Gminy Trąbki Wielkie.