UROCZYSTE OTWARCIE OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW DLA AGLOMERACJI SOBOWIDZ

🟢Dzisiaj (5 maja 2021) odbyło się uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków dla Aglomeracji Sobowidz. Zrealizowanie tego przedsięwzięcia wymagało wielu lat pracy, współpracy z wieloma instytucjami i podmiotami. Dzisiejsza uroczystość była okazją do tego, by Im za to serdecznie podziękować.
🟢Podczas dzisiejszego spotkania mieliśmy zaszczyt gościć: Starostę Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego wraz z Radnymi, Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewa Leszczyńskiego wraz z Radnymi, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Magdaleną Sroką, Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Ryszarda Świlskiego, sołtysów sołectw Aglomeracji Sobowidz, ks. Krzysztofa Masiulanisa, wykonawców oczyszczalni oraz sieci kanalizacji sanitarnej i inspektorów nadzoru budowlanego.
W sposób szczególny dziękujemy za zaangażowanie i pomoc Tadeuszowi Stynie – Zastępcy Dyrektora ds. Polityki Ekologicznej i Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.
🟢Oczyszczalnia została oddana do użytku z końcem 2020 roku. Zapewnia możliwość odbioru ścieków z 400 przyłączy. Jeszcze ok. 90 posesji nie podłączyło się do sieci. Korzystając z okazji, apelujemy o to, by zrobić to jak najszybciej.
🟢To nie koniec dobrych wiadomości dla Aglomeracji Sobowidz. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Trąbki Wielkie (30.04.2021) Radni podjęli uchwałę o przekazaniu 760 000,00 zł na dalszą rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Sobowidzu i Gołębiewie Wielkim. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
🟢To największa inwestycja w ochronę środowiska w historii Gminy Trąbki Wielkie. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 24 mln. Gmina Trąbki Wielkie na ten cel pozyskała środki z funduszy unijnych w wysokości ponad 16 mln zł.