SIEĆ KANALIZACJI SANITARNEJ W KŁODAWIE OTWARTA

🚧Dzisiaj (15.07.2022) Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, wraz przybyłymi gośćmi, dokonał uroczystego otwarcia sieci kanalizacji sanitarnej w Kłodawie. W ramach zadania powstały ponad 4 km sieci kanalizacji sanitarnej, 3 przepompownie i jedna przydomowa. Sieć kłodawska została podłączona do oczyszczalni w Trąbkach Wielkich.
💰Wartość całkowita zadania wyniosła 4 749 147,41 zł. Deweloper przekazał na ten cel 950 000,00 zł; wkład własny Gminy Trąbki Wielkie wyniósł 2 285 744,60 zł. Gmina Trąbki Wielkie na inwestycję pozyskała środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.🇪🇺🇵🇱
🏗Generalnym wykonawcą inwestycji był Zakład Instalacji sanitarnej i CO Jan Miętki z Liniewa.
🍃Do dzisiejszej relacji dołączamy kilka zdjęć z kroniki budowy.
🔵Zachęcamy Państwa do jak najszybszego podłączania się do sieci kanalizacji sanitarnej w Kłodawie. W tej sprawie należy złożyć wniosek do ZGKiM w Trąbkach Wielkich (pozycja nr 4) https://zgkimtrabki.bip.gov.pl/…/wnioski-do-pobrania.html
🟢Świętowali z nami: Poseł na Sejm RP Magdalena Sroka , Senator RP Ryszard Świlski , Starosta Powiat Gdański Marian Cichon, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński wraz z Radnymi, generalny wykonawca Jan Miętki, dziekan Dekanatu Trąbki Wielkie ks. Bolesław Antoniów, sołtys Kłodawy  Krystian Sadowski oraz reprezentacja Klubu Seniora z Kłodawy.