Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

SAMORZĄDY SOLIDARNE Z UKRAINĄ

🇵🇱🇺🇦
🔴W odpowiedzi na apel Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewem Leszczyńskim oraz z Przewodniczącymi Komisji Stałych działających Radzie Gminy Trąbki Wielkie (Wioletta Frydrych, Władysław Kanka, Ryszard Budzyński) w symboliczny sposób wyrazili swoją solidarność z Narodem Ukraińskim. Już niedługo deklaracje wsparcia przybiorą postać konkretnej pomocy rzeczowo-finansowej.
🟠Dzisiaj Wójt Błażej Konkol rozmawiał ze Starostą Powiatu Gdańskiego Marianem Cichonem w ramach zarządzania kryzysowego na temat organizacji pomocy dla uchodźców wojennych, którzy dotrą do naszego kraju.
💙💛Już w najbliższych dniach organizowana będzie przez Gminę Trąbki Wielkie zbiórka pomocy humanitarnej (żywność, koce, ubrania, leki). Szczegóły podamy w osobnym komunikacie. Wspierajmy wiarygodne, zweryfikowane akcje, tak by pomoc trafiła rzeczywiście do potrzebujących Ukraińców.
🟡Musimy się przygotować na dużą falę uchodźców wojennych, którzy wyjeżdżając na Zachód ratują swoje zdrowie i życie. Prosimy społeczności lokalne o otoczenie troską i opieką obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce. W tym trudnym czasie okażmy im życzliwość, wsparcie i gościnność.
🔵Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP jest największą ogólnopolską organizacją samorządu terytorialnego w Polsce zrzeszającą w prawie 20 związkach i stowarzyszeniach 1000 gmin, powiatów i województw.
🟡Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP w obliczu brutalnej napaści na Ukrainę na rozkaz prezydenta Władimira Putina stanowczo potępiamy barbarzyńską napaść na naszego suwerennego sąsiada i bezprawne działania gwałcące prawo międzynarodowe i pokój w Europie na skalę największą od czasu II wojny światowej.

Accessibility