ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA DRÓG GMINNYCH 2022

Mimo szczególnej sytuacji jaka nas dotyka (wojna, inflacja, wzrost cen materiałów budowlanych, paliwa, energii) udało się również w tym roku przystąpić do budowy dróg gminnych w naszych sołectwach. W Mierzeszynie kontynuowaliśmy prace na ul. Leśnej. Również w Kleszczewie trwa budowa kolejnego odcinka ul. Spacerowej.
Obecna sytuacja ma odzwierciedlenie w ostatecznej cenie. W tym roku, za budowę 12 dróg o łącznej powierzchni 6800 m2 w 11 sołectwach naszej gminy, zapłacimy 1 041 875,47zł. To daje ponad 153 zł za 1 m2 utwardzonej drogi.
🔴Korzystając z okazji, zwracam się do Państwa z apelem o przekazywanie części środków z Funduszu Sołeckiego właśnie na budowę dróg. Warto skorzystać z dofinansowania. Do każdej złotówki z FS przekazanej na drogi Rada Gminy Trąbki Wielkie dokłada 2 zł. W ten sposób możemy razem budować więcej kolejnych dróg w naszych sołectwach. I to Państwo decydujecie bezpośrednio, która droga gminna ma zostać utwardzona. Jeszcze raz apeluję, wykorzystajmy FS rozsądnie i przekażmy środki na budowę dróg.
🔵Inwestycja jest finansowana ze środków Gminy Trąbki Wielkie: 1) bezpośrednio z budżetu Gminy Trąbki Wielkie
2) z Funduszy Sołeckich przekazanych przez mieszkańców podczas Zebrań Wiejskich
🟢Zadanie jest realizowane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „DROG-TRANS” Sp.z o.o. ze Starogardu Gdańskiego.
Błażej Konkol