OBCHODY 230. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Społeczność Gminy Trąbki Wielkie świętowała 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po uroczystej Mszy świętej, władze samorządowe i mieszkańcy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem w Ełganowie. W ten sposób upamiętnili i oddali cześć wszystkim bohaterom zasłużonym dla naszej Ojczyzny.

Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński wraz z Radnymi, Radni Powiatu Gdańskiego, sołtysi, członkowie jednostek OSP, delegacje uczniów i nauczycieli, przedstawiciele lokalnych społeczności oraz Poseł na Sejm RP

Magdalena Sroka złożyli również kwiaty i znicze pod pomnikami w Trąbkach Wielkich i Mierzeszynie.