KOMUNIKAT WÓJTA GMINY TRĄBKI WIELKIE – 10.04.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie.

Jesteśmy w czasie Świąt Wielkanocnych a zarazem kończy się kolejny tydzień, w którym żyjemy w ograniczeniach ze względu na koronawirusa. Wszystko po to by zapobiec utracie zdrowia i życia. Jak co tydzień chcę Państwu przekazać informację o stanie bezpieczeństwa na terenie Gminy Trąbki Wielkie. Nadal w kwarantannie pozostaje prawie czterdzieści osób ale nie mamy żadnego potwierdzenia zachorowania na COVID-19. Co do zasady, mieszkańcy stosują się do zarządzonych ograniczeń. Nie mniej policja nałożyła kilka mandatów za nieprzestrzeganie przepisów.

Na terenie gminy, prawidłowo i sprawnie, działają sklepy z żywnością oraz apteki. Nie ma problemów z ich zaopatrzeniem. Pamiętajmy, że wchodząc do sklepu należy zachować ostrożność. Założyć jednorazowe rękawiczki i zachować odpowiednią odległość od innych osób.

W celu podniesienia bezpieczeństwa cyklicznie dezynfekujemy miejsca publiczne takie jak przystanki autobusowe. Szyjemy także maseczki dla naszych mieszkańców. Od czwartku, po świętach, obowiązkowo będziemy musieli zasłaniać twarz w miejscach publicznych. Dlatego też w poświąteczną środę, będziemy dostarczać maseczki w pierwszej kolejności dla osób mających powikłania chorobowe oraz seniorów 65+.

Służby publiczne ściśle współpracują ze sobą. Mimo okresu świątecznego, będą na swoich stanowiskach tak by ten okres był dla naszych mieszkańców bezpieczny pod każdym względem. Bardzo dziękuję instytucjom publicznym, organizacjom społecznym i zaangażowanym osobom za dobrą i ofiarną pracę  w przeciwdziałaniu pandemii.

Szanowni Państwo żyjemy w trudnym okresie, tym bardziej dziękuję Wam za zrozumienie obecnej sytuacji i stosowanie niezbędnych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu.

W tym świątecznym okresie, chcę życzyć nam wszystkim, dużo zdrowia, które ma w ostatnich tygodnia szczególny wymiar. Życzę aby wiosenna radość zagościła w naszych domach. Spotkajmy się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi ale nie osobiście, lecz za pomocą telefonu czy też komunikatorów internetowych.

POZOSTAŃMY W DOMACH.

Błażej Konkol