Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Ahoj żeglarze!

Żeglarstwo jest wspaniałą przygodą. Jest również formą aktywnej rekreacji, sposobem na ciekawe życie, pasją, którą warto przekazać dzieciom. Sporty wodne nie tylko przyczyniają się do kreowania postaw, ale są też szkołą charakteru, sposobem na poznawanie świata. Pozwalają urzeczywistniać marzenia i fantazje każdego miłośnika przygody. Żeglarstwo, pojmowane jako sposób spędzania wolnego czasu i kształtowania charakteru młodego człowieka, jest doskonałym środkiem wychowawczym.

I tak idąc tą myślą, 12 marca 2022 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole pierwsze zajęcia Projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy. Edukacja Morska i Żeglarska w Gminie Trąbki Wielkie”.

Tego dnia uczniowie zapoznali się z kulturą, tradycją i praktyką żeglarską. Poznali sylwetki polskich najwybitniejszych żeglarzy i ich osiągnięcia. Zaczynając od pioniera żeglarstwa i wychowania morskiego gen. Mariusza Zaruskiego, poprzez dokonania olimpijskie Mateusza Kusznierewicza. Dowiedzieli się o żeglarskich obyczajach jakie panują wśród żeglarzy i na morzu. Poznali podstawowe typy żaglowców, rodzaje ożaglowania i budowę jachtu.

Było to czas, w którym nie zabrakło wspaniałych zabaw integrujących grupę, jak również przypominających etykietę żeglarską.

Uczniowie przygotowali również projekt „Jacht naszych marzeń”.

Poniżej umieszczamy fotorelacje z zajęć.

Krzysztof Myszk

Accessibility