OTWARCIE ULICY SPORTOWEJ I SPACEROWEJ W SOBOWIDZU

🚧30.10.2023 uroczyście oddaliśmy do użytku ul. Sportową i ul. Spacerową w Sobowidzu, które w tym roku zostały przebudowane.
🎉W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP Magdalena Sroka , Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich Pomorski Urząd Wojewódzki , Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński, Radny Gminy Trąbki Wielkie Marian Płotka, wykonawca ELKAR Arkadiusz Jarząbek, Sołtys Sołectwo Sobowidz Krzysztof Łoński, członkinie Klubu Seniora w Sobowidzu, mieszkańcy Sobowidza. Poświęcenia dróg dokonał proboszcz Krzysztof Mudlaff.
🏗Ulica Spacerowa o długości 385 metrów został zbudowana z kostki brukowej, natomiast ul. Sportowa o długości 255m z asfaltu. Dodatkowo, wzdłuż ulicy Sportowej został wybudowany chodnik.
🚗W ramach realizowanej inwestycji zmodernizowano system odwodnienia, wymieniono część starego wodociągu, wybudowano wyspowe progi zwalniające i wyniesione przejście dla pieszych, parking dla samochodów i utwardzono pobocze, zamontowano również stojak na rowery, ławeczki, kosze na śmieci i usprawniono dojście do cmentarza.
💵Całość inwestycji kosztowała 2 183 240 zł. Gmina Trąbki Wielkie na ten cel pozyskała dofinansowanie z #RządowyFunduszRozwojuDróg 🇵🇱 w wysokości 993 940 zł. Sołectwo Sobowidz na tę inwestycję przekazało środki z Funduszu Sołeckiego w wysokości 30 000 zł.