Odbyła się 8. edycja Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”

🎺 W sobotę 17 czerwca br. odbyła się 8. edycja Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. Prof. Szymona Pawłowskiego, zmarłego w 2017 roku znakomitego trębacza, pedagoga klasy trąbki w Akademia Muzyczna w Gdańsku w latach 1988-2017.
Do udziału w Konkursie, którego adresatami byli uczniowie polskich i zagranicznych szkół muzycznych, urodzeni w roku 2009 i młodsi, zgłosiło się łącznie 57 trębaczy z 25 szkół muzycznych w 10 województwach.
Dla najlepszego uczestnika Konkursu z województwa pomorskiego Rektor aMuz prof. dr hab. Ryszard Minkiewicz ufundował NAGRODĘ SPECJALNĄ w postaci koncertu w charakterze solisty z orkiestrą aMuz w roku akademickim 2023/2024. Nagrodę tę otrzymała Gabriela Schmidt ze Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu. Gratulujemy serdecznie i nie możemy się doczekać występu w aMuz! 👏
Dyrektorem Artystycznym Konkursu oraz Przewodniczącym Jury był dr Kamil Kruczkowski, nasz pedagog klasy trąbki.
Wydarzenie zorganizowali: Gmina Trąbki Wielkie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich GOKSiR Trąbki Wielkie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich.
Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Starosty Gdańskiego Mariana Cichona, Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania Trzy Krajobrazy Pruszcz Gdański Emilii Grzyb.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Panorama Pomorza Flash i Głos Trąbecki.
Relacje z Konkursu:
🎥 TVP3 Gdańsk (19’01” – 21’28”): https://gdansk.tvp.pl/70624658/17062023-1830
🎥 Teleexpress Extra 18.06.2023 (7’22” – 7’41”):