POMAGAMY UKRAINIE

🇵🇱🇺🇦
📣Od poniedziałku (28.02.2022) rusza w Gminie Trąbki Wielkie zbiórka pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy.
📣Miejsce zbiórki: hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich, ul. Sportowa 2. Od 28.02.2022, od 9:00 do 17:00 we wszystkie dni robocze, aż do odwołania.
📣Zbieramy jedynie nowe, pełnowartościowe rzeczy.❗️ Potrzebne są:
🔴ręczniki
🟠pościel
🟡żywność (nie w słoikach) z długim terminem przydatności do spożycia
🟢środki czystości
🔵 środki opatrunkowe
🟡chemia domowa
🟠wszystko co uznacie za przydatne dla osób, które uciekając z domów niewiele mogły ze sobą zabrać
📣Dodatkowo: Jeśli dysponujecie mieszkaniami lub lokalami i możecie zapewnić zakwaterowanie dla Ukraińców, prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.office.com/r/krk0kVd5Ek lub kontakt telefoniczny do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: tel. 58 773 12 84 / 58 773 12 93
📣Wkrótce zostanie uruchomione wspólne dla wszystkich naszych samorządów Powiatu Gdańskiego konto bankowe „Dla Ukrainy”. Zgromadzone środki finansowe w całości zostaną przekazane na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.
📣Aktualne informacje będziemy publikowali na FB. Prosimy o śledzenie naszych komunikatów.