WOJEWODA POMORSKI W GMINIE TRĄBKI WIELKIE

🟢 Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich odwiedził dzisiaj (06.07.2021) Gminę Trąbki Wielkie. W sali obrad Rady Gminy Trąbki Wielkie podpisał umowy z Gminą Kolbudy, Gminą Pruszcz Gdański, Gminą Suchy Dąb i Gminą Trąbki Wielkie na finansowanie inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
🟡W Gminie Trąbki Wielkie, dzięki otrzymanym środkom – blisko 700 000 zł, zostanie wykonana budowa ulicy Łąkowej w Mierzeszynie, która de facto połączy Gminę Trąbki Wielkie z Gminą Przywidz i trzy drogi wojewódzkie nr 226, nr 233 oraz 221. Wartość całej inwestycji wynosi blisko 1,4 mln zł.
🔴Po spotkaniu w Urzędzie, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wyruszył w teren. Przejechał się ulicą wybudowaną w 2020 roku w Trąbkach Wielkich z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oprowadził Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha oraz Henrykę Król Wójta Gminy Suchy Dąb również po miejscu tegorocznej inwestycji w Mierzeszynie.