Wizyta Wicepremiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Gowina oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Magdaleny Sroki.

Dzisiaj (19.04.2021) Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol gościł Wicepremiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Gowina oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Magdalenę Srokę.
Podczas spotkania poruszonych zostało kilka istotnych tematów:
🔵 Wicepremier Jarosław Gowin chciał poznać zdanie Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola na temat planów rządu w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł.   Z punktu widzenia samorządu tego typu ruch spowodowałby istotny spadek wpływu podatku dochodowego do budżetu gminy. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku wymagałoby wzrostu udziału gmin w podziale wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych z obecnych ok. 38% do ok. 60%.
🔵 Kolejnym tematem była kwestia obowiązku budowy kanałów technologicznych dla infrastruktury teleinformatycznej przy nowo budowanych drogach. Wójt Błażej Konkol sugeruje zmianę rozporządzenia, tak by obowiązek budowy kanałów technologicznych był realizowanych tylko w uzasadnionych przypadkach.
🔵 Wójt Błażej Konkol zaprezentował Wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi i Poseł Magdalenie Sroce projekt budowy w Trąbkach Wielkich domu dla seniorów wymagających stałej opieki. Wartość tego zadania wynosi ponad 13 mln zł brutto, dlatego Gmina Trąbki Wielkie będzie ubiegać się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Przy tej okazji Wicepremier Jarosław Gowin pogratulował Wójtowi Błażejowi Konkolowi pozyskania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowego ośrodka zdrowia w Mierzeszynie i życzył powodzenia w realizacji inwestycji.