Komunikat Wójta Gminy Trąbki Wielkie – 29.05.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie. Przygotowałem dla Państwa cotygodniowy raport na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.

🔵Od soboty 30 maja 2020 wchodzimy w IV etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

🔵#MinisterstwoZdrowia przyznało wszystkim naszym szkołom automatyczne dozowniki płynu dezynfekującego. Serdecznie za nie dziękuję. To kolejne wsparcie dla naszych szkół w walce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników. W zeszłym tygodniu Gmina Trąbki Wielkie przekazała do szkół maseczki ochronne, rękawiczki, fartuchy, termometry, opryskiwacze dezynfekujące, płyny dezynfekujące, dozowniki środków dezynfekujących, przezroczyste ścianki i przyłbice.

🔵Place zabaw, boiska i parki fitness otwieramy od 1 czerwca 2020. Na chwilę obecną otwarcie świetlic planowane jest na 1 lipca 2020, jednak o ewentualnej zmianie w tym temacie niezwłocznie Państwa poinformujemy.

🔵Przez najbliższy tydzień (1-5 czerwca) sprawy w Urzędzie Gminy nadal będziemy załatwiać w Punkcie Obsługi Interesantów (na parterze). Pisma będziemy nadal składać do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do Urzędu Gminy. Punkt Obsługi Interesantów jest czynny w: poniedziałek, wtorek, czwartek 7.45-15.45, środa 8.30-16.30, piątek 7.00-15.00.

🔵Od 2 tygodni, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, działają biblioteki w Mierzeszynie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich oraz Orlik i stadion w Trąbkach Wielkich.

🔵Na terenie Gminy Trąbki Wielkie nie odnotowaliśmy nowych, potwierdzonych badaniami, przypadków zachorowania na koronawirusa. W kwarantannie przebywają 3 osoby.

🔵W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 561 porad medycznych, w tym wykonano 7 szczepień. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 418 przypadkach, w tym 120 rodzin otrzymało pomoc żywnościową. Urząd Gminy obsłużył łącznie 443 sprawy.

🔵Wszystkie służby gminne oraz punkty handlowe działają normalnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

🔵Proszę śledzić aktualności na naszej stronie internetowej i na profilu facebook’owym Gminy Trąbki Wielkie.

🔵Rozsądnie korzystajmy ze znoszonych obostrzeń. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa.

Życzę Państwu dobrego majowego weekendu.

Błażej Konkol