Przetarg na remont budynku urzędu

Urząd Gminy Trąbki Wielkie ogłasza przetarg na

Wykonanie remontu budynku Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich

———————————————————————————————————————–
Odpowiedzi na zapytania:

Zapytanie wpłyneło 03.07.08r.

Dot. Zadania : Wykonanie remontu budynku Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich

Pyt. 1 Jak długi ma być nowy teren utwardzony, czy ma sięgać do nowego podjazdu, czy chodnika, czy ulicy? Prosimy o wyraźne podanie długości do ułożenia chodnika.

Odp. Teren utwardzony sięgać ma do chodnika. tj. długość: 9,90 m

Pyt. 2 Co ze stopniem przed drzwiami wejściowymi? W przedsionku już go nie ma. Czy mamy rozumieć, że podjazd i stopień należy wyrównać? W związku z tym schody nie 3 a 4.

Odp. Podjazd należy wyrównać i należy wykonać 4 stopnie.

Pyt. 3 Jak należy wyprowadzić ściany? Cy mają być tylko wygładzone masą gipsową, czy wyrównane? Są bardzo nerówne szczególnie w miejscach po przewodach elektrycznych.

Odp. Należy wyrównać nierówności na ścianie, ściany powinny być proste i gładkie.

Pyt. 4 Co z wodą opadową z przedsionka, daszka wejściowego, wycieraczki?

Odp.  Odprowadzić na przyległy teren zielony. Szczegółowe rozwiązania pozostawiamy wykonawcy.

Pyt. 5 W opisie zadania przedsionek z jest z PCV a na rysunku z lekkiej konstrukcji. Czy ma być PCV a na rysunkach jest skrót myślowy?

Odp. Przedsionek należy wykonać z PCV.

Pyt. 6 Czy roboty dociepleniowe (np. Wykonanie cokołu budynku) są równoważne z robotami remontowanymi występującymi na budynku tj. Wykonanie marmulitu i przygotowanie podłoża?

Odp. Roboty dociepleniowe  mają charakter robót wykończeniowych  i są równoważne z robotami remontowymi, czyli wykonanie cokołu budynku można porównać do wykonania marmulitu gdyż cokół może być wykonany z marmulitu.