Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Złotka z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka

16 marca br w hali Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich została rozegrana XII Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju ostatecznie wystartowało 6 drużyn, zabrakło przedstawicielek z gmin Pszczółki i Suchego Dębu. Organizatorem turnieju byli Agnieszka Pettke i Zenon Kulwikowski, a mecze sędziowali Tomasz Dończyk, Patryk Tomczak i Sebastian Buga.

FOTOGALERIA

Turniej został rozegrany system każdy z każdym. Mecze rozgrywano na trzech boiskach. Mecze była bardzo zacięte i żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o jak najlepsze miejsce i końca walczyła o każdy punkt.

Gospodynie kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa. Przeciwniczki zmuszały je jednak do maksymalnego wysiłku i pełnej koncentracji w każdym meczu. Ostatecznie dziewczęta z Trąbek pokonały wszystkie drużyny i zajęły I miejsce. Na kolejnych miejscach uplasowały Cedry Wielkie, Pruszcz Gdańsk, Kolbudy, Przywidz i Przejazdowo.

W zwycięskim zespole zagrały: Joanna Knitter , Monika Dubiela, Justyna Salewska, Aleksandra Zajaczkowska, Monika Sieniek, Karolina Fiał, Karolina Jaszczyk, Paulina Kruk , Sylwia Czerw, Sandra Dera, Karolina Maliszewska, i Anna Lewandowska. l Drużynę do zawodów przygotowali Agnieszka Pettke i Zenon Kulwikowski.

Zenon Kulwikowski po zakończonym ostatnim meczu turnieju nie krył zadowolenia z sukcesu swoich podopiecznych. Powiedział, że bardzo długo dziewczęta przygotowywały się do tego turnieju. Całe ferie zimowe trenowały i ogrywały się w meczach sparingowych. Włożony wkład pracy zaowocował sukcesem.

 

Opr.i foto wkempa

Accessibility