Za nami X Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy

W sobotę 10 grudnia b.r. w Osada 49 Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskie z terenu powiatu gdańskiego zaprezentowały dekoracje oraz tradycyjne potrawy związane ze świętami Bożego Narodzenia. O zwycięstwo uczestnicy walczyli w kategorii na najsmaczniejsze pierogi, najlepsze ciasto oraz najpiękniejszy wygląd stołu.
Laureatów poszczególnych kategorii wyłoniło Jury w składzie: Pan Krzysztof Szulboborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Pani Joanna Gwizdała – Radna Powiatu Gdańskiego, Pani Natalia Błońska – Członek Zarządu Powiatu Gdańskiego, Pan Jan Wiczling – Pomorska Izba Rolnicza, Pan Krystian Żołnierewicz – menager Osady 49 oraz Pan Władysław Ornowski – Fundacja „Pan Władek”.
Pierogi.
II miejsce – Kgw Babki Z Trąbą
III miejsce – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Kolbudach
🏅
Ciasto:
I miejsce – KGW Przywidz
II miejsce – KGW Cedry Małe
III miejsce – KGW Lisewianki
🏅
Stół Bożonarodzeniowy:
II miejsce – KGW Suchy Dąb
III miejsce – KGW Żelisławki
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za pięknie przygotowane stoły, a także wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród, tj. Firmie Ziaja, Fundacji „Pan Władek”, Organizacji Turystycznej w Pruszczu Gdańskim, Bankowi Spółdzielczemu oddz. w Pruszczu Gdańskim, Pomorskiej Izbie Rolniczej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pruszczu Gdańskim, Piekarni – Cukierni „Mielnik” w Straszynie, Zakładom Mięsnym Nowak, Stowarzyszeniu Żuławy Nowy Dwór Gdański, Energa S.A Gdańsk, Pomorskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wójtom z terenu naszego powiatu, Staroście Gdańskiemu, Wójtowi Gminy Trąbki Wielkie.
Do zobaczenia za rok! 💁
Informacja i zdjęcia Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim