Wizyta w Uehlfeld – 4. rocznica partnerstwa

W dniach 7-10 lipca przedstawiciele naszej gminy byli z delegacją w partnerskiej, niemieckiej, gminie Uehlfeld. Okazją do odwiedzenia była czwarta rocznica podpisania porozumienia o wzajemnym partnerstwie. W tych dniach oddano także do użytku model samolotu Gustava Weißkopfa, który pod patronatem ministrów rolnictwa Polski i Niemiec zbudowano ze środków unijnych. Taki sam, bliźniaczy, budowany jest w Polsce i stanie w Trąbkach Wielkich na skwerze M. Płażyńskiego.
W dniach 2-11 lipca w Uehlfeld przebywała młodzież z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich w ramach wymiany polsko-niemieckiej.

Dzień pierwszy wizyty

Do Uehlfeld dotarliśmy w godzinach wieczornych W sali ratuszu odbyło się spotkanie z radnymi. Burmistrz Werner Stoecker, Wójt Błażej Konkol oraz Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Leszczyński podsumowali minione 4 lata partnerstwa.

fot. A. Markowski