ukazała się książka „Z dziejów sołectwa Ełganowo w gminie Trąbki Wielkie”

Oficjalnie przedstawiona została 9. część serii wydawniczej „Poznajemy swoją Małą Ojczyznę” realizowanej przez Gminę Trąbki Wielkie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Trąbkach Wielkich.
Książkę pt. „Z dziejów sołectwa Ełganowo w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku” w świetlicy w Ełganowie prezentował jej autor Dariusz Dolatowski. Publiczność podziękowała w/w za to nie tylko gromkimi brawami, ale i odśpiewaniem, z okazji zbliżających się imienin Dariusza, „100 lat”. Przedświąteczny czas spowodował, że uczestnicy spotkania dzielili się opłatkami składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali od organizatorów omawianą książkę w prezencie, a od autora – w książce dedykację wraz z autografem. Promocji książki towarzyszyła wystawa składająca się z plansz o przedwojennej oświacie w Ełganowie, sztandaru Polskiej Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Ełganowie oraz obrusa wykonanego przed wojną przez mieszkankę Ełganowa Leokadię Kitowską. Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy Sołtysowi wsi Ełganowo Franciszkowi Surmie. Wszystkich zainteresowanych książką informujemy, że można ją będzie nabyć w cenie 20 zł w naszych bibliotekach: w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu lub w Mierzeszynie.