SOBOWIDZ W KOLORZE BIAŁO – CZERWONYM

🥁Dzisiaj (27.04.2023) Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol uczestniczył w biało – czerwonym święcie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu z okazji Święta Flagi RP i Konstytucji 3 Maja.
🎼W uroczystej akademii wzięły udział dzieci z przedszkola i młodzież z klas podstawowych. Były tańce, recytacje wierszy i śpiewanie patriotycznych pieśni. Podczas gali wręczono nagrody uczestnikom gminnego konkursu plastycznego „Polska pod Biało – Czerwoną”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Trąbki Wielkie.
🐣Nagrody powędrowały także do młodych artystek zaangażowanych w przygotowanie wielkiej pisanki na konkurs w centrum handlowym w Gdyni. „Pisanka Mikołaja Kopernika” zdobyła ponad 2 700 polubień internautów. ❤️👍
🔴Było pięknie, radośnie i patriotycznie.👏💪
🟠Wykorzystując okazję, już teraz zwracamy się do Państwa z apelem: wywieśmy flagi Polski.🇵🇱🇵🇱🇵🇱