Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Ruszyła kampania „Mobilny Urząd – Aktywny Urzędnik”

Ruszyła kampania „Mobilny Urząd – Aktywny Urzędnik”, w ramach której Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA) udostępniła na rzecz urzędów w samorządach stowarzyszonych hulajnogi elektryczne do użytku jako pojazdy służbowe dla pracowników.

Korzystanie z e-hulajnogi ma na celu zachęcenie pracowników do realizowania krótkich przejazdów w ramach codziennych obowiązków służbowych zamiast samochodu, nakłonienie pracowników do korzystania z multimodalnych form transportu, takich jak e-hulajnoga – kolej czy autobus, w ramach delegacji służbowych poprzez wyeliminowanie problemu „ostatniej mili”. Korzystanie z hulajnogi pozwoli również na zapoznanie pracowników z jakością lokalnej infrastruktury stworzonej dla użytkowników korzystających z aktywnych form mobilności.

Spodziewane efekty korzystania z e-hulajnogi jako pojazdu służbowego to przede wszystkim zwiększenie mobilności wśród pracowników, obniżenie kosztów przejazdów służbowych, a także obniżenie emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Do każdej z e-hulajnóg przypisana jest aplikacja, która będzie zliczała przejechaną ilość kilometrów, co umożliwi skalkulowanie ograniczenia emisji CO2.

Kampania „Mobilny Urząd — Aktywny Urzędnik” realizowana jest przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA). Kampania realizowana jest w ramach projektu cities.multimodal współfinansowanego z programu Intereg Baltic Sea Region finansowanego

art. za fb PUMA

fot. Jan Rusek/Polska Unia Mobilności Aktywnej

Accessibility