Raport w sprawie sytuacji epidemiologicznej na dzień 13.11.2020r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie,
przekazuję Państwu raport w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Gminie Trąbki Wielkie z danymi na dzień 13.11.2020r.:
na terenie naszej gminy mamy 81 osób, u których laboratoryjnie potwierdzono zarażenie COVID-19 161 mieszkańców naszej gminy przebywa na kwarantannie
🟠W tym tygodniu:
Lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 856 porad medycznych, w tym odbyło się 17 wizyt domowych
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 295 przypadkach.
Urząd Gminy obsłużył łącznie 189 spraw.
Policja wystawiła 5 mandatów za brak maseczek w przestrzeni publicznej.
Dodatkowo przypominamy, że:
🟠Od 9 listopada 2020, szkoły podstawowe pracują w trybie zdalnym. Przedszkole i punkty przedszkolne w naszych szkołach pracują stacjonarnie.
🟠Zmianie uległa organizacja pracy Urzędu Gminy Trąbki Wielkie. Połowa pracowników pracuje w trybie zdalnym, połowa w trybie stacjonarnym.
🟠Stacjonarnie i bez zakłóceń możemy nadal załatwiać sprawy w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w wydziale ewidencji ludności i dowodów osobistych.
🟠Pozostałe sprawy możemy załatwić, korzystając z form pozwalających na uniknięcie bezpośredniego kontaktu, dzwoniąc do Urzędu Gminy, wysyłając e-miala, wrzucając pismo do skrzynki podawczej stojącej w przedsionku. W razie potrzeby, możemy skorzystać z wizyty w Punkcie Obsługi Mieszkańców działającym na parterze Urzędu Gminy.
🟠Służby komunalne odpowiadające za dostawę wody, odbiór ścieków i prace w terenie działają bez zakłóceń
🟠Do odwołania zostają zamknięte instytucje kultury: biblioteki (9-29 listopada), świetlice wiejskie i sale gimnastyczne. Możemy skorzystać z akcji „Książka na telefon” https://trabkiw.ug.gov.pl/akcja-gbp-ksiazki-na-telefon/.
🟠Więcej aktualnych informacji znajdą Państwo w Serwisie RP: https://www.gov.pl/web/koronawirus
(-)Błażej Konkol