POŻEGNALIŚMY NASZEGO DRUHA JÓZEFA KARNATHA

Józef Karnath urodził się 7 czerwca 1946 roku w Goszynie. Prawie całe życie był związany z Sobowidzem i z jednostką OSP Sobowidz, której Prezesem był od 1986 roku aż do 2017 roku. W latach 80-tych, we współrodacy z Gminą Trąbki Wielkie, rozpoczął z wielkim zaangażowaniem budowę nowego budynku remizy. Stale dbał o obiekt i rozbudowywał go (budowa wieży w latach ’90 i kolejny garaż w 2000 roku). Dbał również o wyposażenie jednostki w nowoczesny sprzęt pożarniczy. W latach 1996-2010 pozyskał dla swojej jednostki trzy wozy strażackie, a w roku 2021 świętował z nami przybycie do OSP Sobowidz nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.
W latach 1996-2011 roku był członkiem Oddziału Powiatowego Związku OSP w Pruszczu Gdańskim. W okresie od 2012 roku do 2017 roku był członkiem Sądu Honorowego przy Zarządzie Wojewódzkim Związku OSP. Od 2017 roku pełnił funkcję honorowego Prezesa OSP Sobowidz. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń, w tym m.in.:
– Brązowy, Srebrny, Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
– Srebrny Krzyż Zasługi od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
– Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza (najwyższe odznaczenie związkowe) nadany za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

PANIE JÓZEFIE, DZIĘKUJEMY! SPOCZYWAJ W POKOJU!