Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Pomoc dla seniorów

W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej, wszystkie osoby, w tym zwłaszcza seniorów, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja, dystans).
Osoby starsze, tj. powyżej 70 r. życia, w szczególnych sytuacjach mogą zgłosić się do Urzędu Gminy Trąbki Wielkie oraz do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z prośbą o zrobienie i dostarczenie niezbędnych zakupów tj. żywności lub leków. Senior pokrywa jedynie koszt poniesionych zakupów.
Urząd Gminy Trąbki Wielkie – (58) 682 83 23
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich – (58) 682 83 76

Mieszkańcy powyżej 70 roku życia mogą korzystać również infolinii w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – 22 505 11 11. Osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.
Chcesz pomóc?
www.wspierajseniora.pl – adres dla osób, które chcą pomóc
Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na uruchomionej stronie www.wspierajseniora.pl lub zgłaszając się do GOPS w Trąbkach Wielkich.


z poważaniem
Wójt Gminy Trąbki Wielkie
(-)Błażej Konkol

Accessibility