Otrzymaliśmy1 607 601 zł. w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Gmina Trąbki Wielkie otrzymała 1 607 601 zł. w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Dzisiaj, przed siedzibą Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich, Wicepremier Pan Jarosław Gowin oraz Posłanka na Sejm RP Magdalena Sroka, uroczyście przekazali symboliczne vouchery dla włodarzy gmin Powiatu Gdańskiego w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Są to środki dedykowane samorządom w ramach Tarczy z przeznaczeniem na ważne, z perspektywy mieszkańców, cele inwestycyjne.
Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.
Wójt Gminy Trąbki Wielkie zapowiedział, że pieniądze te zostaną przeznaczone na niezbędne inwestycje drogowe w naszej gminie.