Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Ogłoszenie wyników 22. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej

W dniu 22 października 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Mierzeszynie odbyło się ogłoszenie wyników 22. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej.
Wydarzenie to transmitowane było na żywo poprzez serwis społecznościowy Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej. Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Władysław Ornowski oraz Dyrektor GOKSiR i GBP Leszek Orczykowski. Przedstawione zostały wtedy decyzje Komisji Konkursowej działającej w składzie: Anna Krawycińska (Z-ca Dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Małgorzata Kaczorowska (Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim oraz Wawrzyniec Rozenberg (Reporter „Echa Pruszcza Gdańskiego”). Spośród 4 kronik sołeckich najlepszą okazała się Kronika Sołectwa Sobowidz, której autorami są Anna Karkocha i Krzysztof Łoński. Spośród 10 kronik szkolnych i organizacji samorządowych pierwsze miejsce zajęła Kronika Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie wykonana przez Ewę Cerkowniak. Natomiast spośród 7 kronik organizacji pozarządowych zwyciężyła Kronika Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Trąbek Wielkich którą opracowali: Wiesław Kempa, Dominika Kempa i Paula Gostomska. Poinformowano także o zwycięzcach w kategorii najlepsza kronika debiutująca oraz w kategorii najbardziej oryginalne elementy zawarte w kronice. Nagrody za wygraną w obu kategoriach otrzymają Anna Karkocha i Krzysztof Łoński twórcy kroniki Sołectwa Sobowidz. Ogłoszono także osoby, którym Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol przyznał Nagrody Specjalne za całokształt działalności fotoreporterskiej na terenie Gminy Trąbki Wielkie. Są to: Wiesław Kempa i Ryszard Dominowski. Poza tym rozlosowano wśród wszystkich kronikarek i kronikarzy nagrody rzeczowe i talony podarunkowe. Najwięcej szczęścia w losowaniu miały: Katarzyna Mądraszewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich i Monika Kosznik z Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich, Filii w Sobowidzu, które otrzymają talony podarunkowe o wartości 150 zł. Talony o wartości 100 zł przypadną Magdalenie Połtarzyckiej z DPS „Leśny” w Zaskoczynie i Magdalenie Mulawie z Sołectwa Pawłowo. Pudełka z niespodziankami trafią do rąk: Barbary Wessalowskiej z OSP Sobowidz, Barbary Surmy z OSP Ełganowo, Małgorzaty Góry z Sołectwa Mierzeszyn, Bernadety Kolbusz z Klubu Seniora w Mierzeszynie oraz Angeliki Dąbek z Przedszkola w Trąbkach Wielkich. Pozostałe nagrody dostaną: komplet noży – Maria Sautycz ze Szkoły Podstawowej w Czerniewie, chlebak – Justyna Perka z Sołectwa Kaczki, garnek żaroodporny – Elżbieta Niesiołowska z Klubu Seniora w Mierzeszynie, natomiast patery do ciasta: Anita Formela ze Szkoły Podstawowej w Sobowidzu, Julia Janiszewska z OSP Ełganowo i Wiesław Kempa z Klubu Seniora w Trąbkach Wielkich.
Nagrody dla laureatów Konkursu oraz Nagrody Specjalne Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol wręczy w uzgodnionym terminie i miejscu. Natomiast pozostałe kroniki można odbierać w bibliotekach, w których zostały zgłoszone. Razem z nimi kronikarze otrzymają dyplomy za udział oraz torby z produktami Dr.Oetkera. Za w/w torby oraz pudełka z niespodziankami serdecznie dziękujemy Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek”. Dziękujemy również Paulinie Czerwińskiej za filmowanie wydarzenia, a Mariuszowi Czerwińskiemu – za wykonanie zdjęć.

Accessibility