Werner Stoecker, Burmistrz Gminy Uehlfeld gościł z prywatną wizytą w Trąbkach Wielkich. Wraz z żoną Kerstin oraz synkiem Paulem postanowił swoje wakacje spędzić w Polsce. Wizyta zbiegła się z pierwszą rocznicą podpisania (w dniu 8 lipca 2012) porozumienia o współpracy między Gminą Trąbki Wielkie, a niemiecką Gminą Markt Uehlfeld. Z tej okazji Burmistrz Werner Stoecker wraz z rodziną zostali zaproszeni na uroczystą Sesję Rady Gminy.

Podczas sesji Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Józef Sroka przywitał zaproszonych gości, a Wójt Gminy Trąbki Wielkie - Błażej Konkol podsumował rok współpracy. Przypomniał o wizycie przedstawicieli naszej gminy; radnych, nauczycieli, strażaków i sportowców w gminie partnerskiej oraz podpisanym 8 lipca 2012 r. porozumieniu. Podziękował za gościnność oraz prezenty dla przedszkola w Trąbkach Wielkich. Życzył obu gminom wielu sukcesów i dalszego rozwoju, aby partnerstwo było przyjazne i życzliwe. W swoim wystąpieniu Burmistrz Gminy Uehlfeld - Werner Stoecker przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia swojej gminy. Podkreślił, że przedstawiciele gminy, którzy wizytowali gminę Trąbki Wielkie są wdzięczni za wielką życzliwość samorządu. Wyrazem podziękowania jest przekazana darowizna w kwocie 3 500 Euro dla Przedszkola w Trąbkach Wielkich z przeznaczeniem na zakup wyposażenia oraz darowizna w kwocie 500 Euro z przeznaczeniem na renowację pomnika Józefa Thoraka „Macierzyństwo" w Zaskoczynie. Na zakończenie burmistrz podkreślił, że współpraca obu gmin rozwija się na wielu płaszczyznach, a wkopany w trakcie uroczystości drogowskaz „Markt Uehlfeld 920 km" ma zachęcać mieszkańców obu gmin do wzajemnych wizyt.

Wizyta finansowana była ze środków prywatnych.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://trabkiw.ug.gov.pl/images//2013/20130708Uehlfeld

fot. A. Markowski