NUMER PESEL DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

🔴W związku z nadawaniem numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy wprowadzamy następującą zasadę:
❗️Aby uzyskać numer PESEL prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Trąbki Wielkie w celu ustalenia indywidualnego terminu wizyty.
❗️Zasada dotyczy wszystkich uchodźców zakwaterowanych W PRYWATNYCH DOMACH NA TERENIE GMINY TRĄBKI WIELKIE.
🟠Zgłaszać można się już od czwartku 17.03.2022 pod numerem telefonu 515-147-011.
🟡Dzięki ustaleniu terminu wizyty formalności uda się załatwić szybko i wygodnie, bez zbędnego oczekiwania w kolejce. Podczas jednej wizyty zostanie wypełniony wniosek, wykonana fotografia (bezpłatnie i na miejscu w Urzędzie Gminy ), nadany numer PESEL i założony profil na ePUAP-ie. (PESEL i ePUAP potrzebne do ubiegania się o świadczenia pomocowe – więcej na ten temat w osobnym komunikacie).
🟢Każda osoba musi się pojawić osobiście, m.in. ze względu na konieczność pobrania odcisku palca.
🔵Każda dorosła osoba musi mieć własny numer telefonu i adres mailowy.
🔴Wniosek można pobrać i wypełniony przynieść do Urzędu Gminy. (wniosek do pobrania, wnioski są dwujęzyczne pol-ukr, pol-rus)
🟠Wnioski są dostępne również w Urzędzie Gminy.
🟢Jeszcze raz prosimy o telefoniczne ustalanie terminów i dziękujemy za zrozumienie oraz cierpliwość.
🟡PESEL dla uchodźcy może uzyskać obywatel Ukrainy, który 24 lutego 2022 lub później, wjechał do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi na terenie tego państwa.(ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, poz. 583)