Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Malowane talerze

Na przełomie maja i czerwca postanowiliśmy zrobić coś z przytupem, pomalować zastawę stołową. Takich rzeczy w żadnym domu nie brakuje jak: talerzy, filiżanek, pomysł  spodobał się nam wszystkim. Do ozdabiania wybraliśmy trzy techniki zdobnicze.

Początkowo każda z nich sprawiała nam nieco trudności, jednak w miarę doświadczeń stało się to ciekawe i oryginalne wyzwanie. Należy przyznać, że fantazja nas nie zawiodła. Pomalowana porcelana wspaniale prezentuje się jako dekoracja stołu, szaf, komody…

W dniu 15 czerwca 2019 roku na stadionie w Trąbkach Wielkich była 15. Biesiada „Trąbki w Trąbkach”. W czasie bogatego programu Biesiady, odbył  się koncert zespołu Golec uOrkiestra.  Jest nam bardzo miło, ponieważ Wójt Gminy Trąbki Wielkie podarował na pamiątkę pobytu w naszych stronach braciom Golec, talerz dekoracyjny, kolekcji „Od bieli po czerwień” (prace zostały przygotowane przez uczniów SP w Sobowidzu i uczniów SP w Trąbki Wielkie podczas zajęć Gminnej Biblioteki Publicznej  w Trąbkach Wielkich, część kolekcji powędrowała na pamiątkę dla Gości Biesiady, natomiast 10 kompletów zostało przekazanych do Loterii Fantowej.

Aleksandra Nowogrodzka

Accessibility