„Kuchenna rewolucja w naszych szkołach”

W roku szkolnym 2019/2020 został przeprowadzony kapitalny remont i modernizacja kuchni szkolnych wraz z zapleczem w Szkołach Podstawowych w Kłodawie i w Czerniewie, natomiast kuchnia w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich zyskała nowy sprzęt kuchenny.
Modernizacja obejmowała wymianę instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej, wymianę posadzki i stolarki drzwiowej, prace murarskie oraz montaż wentylacji. Kuchnie zostały wyposażone w nowe meble i sprzęt kuchenny – m.in.: piece konwekcyjno-parowe, zlewy, lodówko – zamrażalki, poidełko, zmywarko-wyparzarki, stoły i szafki kuchenne, naczynia stołowe, stoliki i krzesła na stołówkę, sprzęt AGD: mikser oraz maszynka do mielenia mięsa. Dzięki modernizacji znacząco podniósł się komfort pracy w kuchniach a nasi uczniowie otrzymują jeszcze smaczniejsze posiłki.
Gmina Trąbki Wielkie przeprowadziła inwestycję dzięki środkom pozyskanym w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wsparcie wyniosło 240 000 zł.