Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Komunikat Wójta Gminy Trąbki Wielkie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie,
za nami już kolejny tydzień walki z koronawirusem. Dziękuję Państwu za przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Z gorącą prośbą zwracam się o pozostanie w domach i ograniczenie wyjść do koniecznego minimum (zakupy, apteka, praca). Wiem, że nie jest to łatwe, ale tylko sumienne przestrzeganie tych zasad pozwoli nam na możliwie szybkie zażegnanie epidemii.

W ostatnich dniach słyszymy w naszych sołectwach komunikaty z głośników radiowozów policyjnych i samochodów strażackich. Stosujmy się do tych apeli o pozostanie w domach. Przy tej okazji składam im serdeczne podziękowania za wytrwała służbę.

Na terenie Gminy Trąbki Wielkie są osoby poddane obowiązkowej kwarantannie, ale nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

Nie możemy korzystać, do odwołania, z budynków użyteczności publicznej, świetlic, placów zabaw, targowisk i PSZOK-u.

Instytucje samorządowe nadal działają w sposób zdalny i sprawnie funkcjonują.

Podstawowe usługi komunalne, sklepy i apteki działają bez zakłóceń. Nie mniej, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem, zmniejszmy częstotliwość wizyt w miejscach publicznych.

Osoby niesamodzielne, wymagające pomocy, proszę o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich tel. 58 683-70-12.

Ośrodki Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich pracują zdalnie, cały czas udzielają niezbędnej pomocy medycznej. Również pracownikom tych placówek dziękuję za codzienną służbę.

Cały czas zwiększamy nasze rezerwy środków ochrony osobistej dla Mieszkańców Gminy Trąbki Wielkie. Dodatkowo, dzięki zaangażowaniu naszych przedsiębiorców, są szyte maseczki ochronne. Będą przekazywane na wypadek drastycznego pogorszenia się sytuacji. W pierwszej kolejności trafią do osób z grupy podwyższonego ryzyka.

Jeszcze raz apeluję o pozostanie w domach. Niech zdyscyplinowanie, cierpliwość, wyrozumiałość, zdrowy rozsądek, troska o bliźniego i przestrzeganie zasad higieny będzie naszym najlepszym lekarstwem na koronawirusa. Wierzę, że dzięki temu jeszcze szybciej wrócimy do normalności.

Accessibility