Komunikat Wójta Gminy Trąbki Wielkie- 3.04.2020

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY TRĄBKI WIELKIE

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie,
kolejny tydzień walki z koronawirusem dobiega końca. Na nasze codzienne życie zostały nałożone dodatkowe obostrzenia, ograniczające do minimum bezpośredni kontakt z innymi ludźmi. Wszystko po to, by zapobiec utracie zdrowia i życia. Po raz kolejny zwracam się do każdego z Państwa z apelem o pozostanie w domu. Ograniczmy wyjścia tylko do pracy, po zakup leków i żywności. Postarajmy się dokonywać zakupów racjonalnie, zmniejszmy również częstotliwość wizyt w sklepach.

Na terenie Gminy Trąbki Wielkie jest kilkadziesiąt osób poddanych obowiązkowej kwarantannie. Na szczęście nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

Wszystkie służby zostały sprzężone w walce z wirusem. Policja nadzoruje bezpieczeństwo na terenie naszej Gminy oraz osoby będące w kwarantannie. Służby komunalne dostarczające podstawowe usługi: wodę, obiór ścieków, utrzymanie infrastruktury publicznej działają sprawnie. Służba zdrowia, poprzez nasze trzy ośrodki, udziela pomocy oraz porad często kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Dzięki takiej pracy wszyscy mieszkańcy mogą uzyskać zdalną pomoc medyczną.

W różnego rodzaju zdarzeniach miejscowych, jak zwykle szybko i dobrze, działają nasze Ochotnicze Straże Pożarne. Oprócz tych akcji strażacy również dezynfekują miejsca publiczne, jak np. przystanki autobusowe. Bardzo dziękuję wszystkim służbom za pracę i pełne zaangażowanie.

Urząd Gminy działa w systemie zamkniętym i w sposób zdalny. I w taki sposób proszę Państwa o kontakt z nami. Trudną pracę do wykonania ma również Gminny Ośrodka Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich, który obejmuje pomocą osoby najbardziej potrzebujące, zaopatrując i wydając żywność, odzież oraz udziela wsparcia finansowego.

Nadal obowiązują rygorystyczne obostrzenia w zakresie korzystania z infrastruktury sportowo rekreacyjnej a także targowisk i PSZOK-u. Podsumowując ten trudny okres, bardzo dziękuję mieszkańcom za zrozumienie obecnej sytuacji i stosowanie ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu.

Chrońmy zdrowie i życie własne oraz swoich bliskich, dlatego jeszcze raz apeluję: ZOSTAŃMY W DOMACH!

Błażej Konkol