Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY TRĄBKI WIELKIE – 22.05.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie. Czas na cotygodniowy raport na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.

🔵W Gminie Trąbki Wielkie zachodzą kolejne zmiany związane ze stopniowym powrotem do normalności. Jesteśmy przygotowani na bezpieczne przyjęcie, od 25 maja 2020, dzieci do przedszkola, oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.

➡️Przedszkola i szkoły w całej Polsce, w związku z epidemią koronawirusa, zostały zamknięte 12 marca. Niedawno rząd dał „zielone światło” dla otwarcia przedszkoli i szkół podstawowych, jednak ciężar organizacyjny spoczywał na organie prowadzącym – czyli na Gminie Trąbki Wielkie.

➡️Dlatego zakupiliśmy dla wszystkich placówek: maseczki ochronne, rękawiczki, fartuchy, termometry, opryskiwacze dezynfekcyjne, płyny dezynfekcyjne, dozowniki środków dezynfekujących oraz przezroczyste ścianki. Firmie Sokołów dziękujemy za przekazane nam przyłbice. Dodatkowo dostarczyliśmy do naszych placówek 290 litrów płynu dezynfekującego, który na początku maja otrzymaliśmy od Wojewody Pomorskiego. Wszystkie te środki pomogą nam maksymalnie zminimalizować ryzyko zakażeń w szkołach i przedszkolach.

🔵Na parterze Urzędu Gminy Trąbki Wielkie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, od tygodnia działa Punkt Obsługi Interesantów (wyposażony w przezroczystą ściankę, środek dezynfekujący i odkażane długopisy). Wszelkie pisma nadal składamy do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu (następnie pisma są poddawane ozonowaniu i rozdzielane według instrukcji kancelaryjnej). Punkt Obsługi Interesantów jest czynny w: poniedziałek, wtorek, czwartek 7.45-15.45, środa 8.30-16.30, piątek 7.00-15.00.

🔵Od tygodnia, również z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, działają biblioteki w Mierzeszynie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich oraz Orlik i stadion w Trąbkach Wielkich.

🔵Przygotowujemy się do otwarcia boisk, sal gimnastycznych oraz świetlic wiejskich, jednak nie wcześniej niż od 30 maja 2020. Będziemy Państwa na bieżąco informować.

🔵Od 4 maja 2020, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, działają:

– ryneczek w Trąbkach Wielkich i targowisko w Sobowidzu.

– Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trąbkach Wielkich (czynny: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9:00 – 16:00, sobota 8:00 – 16:00). W celu zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnej obsługi na PSZOK-u proszę o uprzedni kontakt pod numerem telefonu 538 – 579 – 997.

🔵Przed nami ostatni tydzień objazdowej zbiórki odpadów: opon, odpadów wielkogabarytowych oraz zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Proszę o zerknięcie do harmonogramu. O zbiórce odpadów przypominamy również na facebook’u.

🔵Na terenie Gminy Trąbki Wielkie nie odnotowaliśmy nowych, potwierdzonych badaniami, przypadków zachorowania na koronawirusa. W kwarantannie przebywa 5 osób.

🔵W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 647 porad medycznych, w tym wykonano 14 szczepień. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 214 przypadkach. Urząd Gminy obsłużył łącznie 345 spraw.

🔵Wszystkie służby gminne oraz punkty handlowe działają normalnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

🔵Proszę śledzić aktualności na naszej stronie internetowej i na profilu facebook’owym Gminy Trąbki Wielkie.

Życzę Państwu dobrego weekendu

Błażej Konkol
Wójt Gminy Trąbki Wielkie

Accessibility