Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Komunikat Wójta Gminy – 15.05.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie. Za nami kolejny tydzień pracy, a to oznacza, że przyszedł czas na raport o stanie bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.

🔵Z każdym dniem powoli wracamy do normalności. Od poniedziałku 18 maja 2020 r. zmiany zajdą także w naszej Gminie. Na parterze Urzędu Gminy uruchamiamy, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, Punkt Obsługi Interesantów. Punkt jest wyposażony w przezroczystą ściankę, środek dezynfekujący i odkażane długopisy. Wszelkie pisma nadal będziemy składać do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu. Pisma ze skrzynki są poddawane ozonowaniu i rozdzielane według instrukcji kancelaryjnej. Punkt Obsługi Interesantów będzie czynny: poniedziałek, wtorek, czwartek 7.45-15.45, środa 8.30-16.30, piątek 7.00-15.00.

🔵Przedszkole i oddziały przedszkolne zostaną uruchomione od 25 maja 2020. Przygtowujemy się do otwarcia boisk, sal gimnastycznych oraz świetlic wiejskich, jednak nie wcześniej niż od 25 maja 2020. Będziemy Państwa na bieżąco informować. Od 18 maja 2020 udostępniamy, dla członków klubów sportowych, orlika i stadion. Szczegóły, w tym regulamin, będą podane w oddzielnym komunikacie.

🔵Od poniedziałku 18 maja 2020 będziemy mogli ponownie wypożyczyć książki w naszych bibliotekach w Mierzeszynie, Sobowidzu i Trąbach Wielkich. Będą one pracowały od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Szczegóły znajdą Państwo w osobnym komunikacie.

🔵Od poniedziałku 4 maja 2020, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, działają:

– ryneczek w Trąbkach Wielkich i targowisko w Sobowidzu.

– punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trąbkach Wielkich (czynny: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9:00 – 16:00, sobota 8:00 – 16:00). W celu zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnej obsługi na PSZOK-u proszę o uprzedni kontakt pod numerem telefonu 📞538 – 579 – 997.

🔵Nadal trwa objazdowa zbiórka odpadów: opon, odpadów wielkogabarytowych oraz zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Proszę zerknąć do harmonogramu. O zbiórce odpadów przypominamy również na Facebook’u.

🔵Na terenie Gminy Trąbki Wielkie nie odnotowaliśmy nowych, potwierdzonych badaniami, przypadków zachorowania na koronawirusa. Przy tej okazji ponownie apeluję o dalsze stosowanie się do zaleceń i nakazów odpowiednich służb epidemiologicznych. Na dzień dzisiejszy w kwarantannie domowej przebywa 19 osób.

🔵W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 569 porad medycznych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 282 przypadkach. Urząd Gminy obsłużył łącznie 306 spraw.

🔵Policja w Trąbkach Wielkich pouczyła kilku mieszkańców naszej gminy w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dla dobra własnego oraz innych mieszkańców gminy.

🔵Sklepy, apteki i służby komunalne, jednostki OSP na terenie Gminy Trąbki Wielkie funkcjonują bez zakłóceń.

🔵Proszę śledzić aktualności na naszej stronie internetowej i na profilu facebook’owym Gminy Trąbki Wielkie.

🔵Na koniec, pozwolę sobie jeszcze raz zauważyć, że był to dla naszej Gminy bardzo dobry tydzień.W czasie pandemii, gdy większość informacji nie napawa optymizmem, my otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania w wysokości prawie 630 tyś. zł na budowę dróg, inwestycje rekreacyjne, walkę z barszczem Sosnowskiego i zakup komputerów dla naszych szkół. Niech takie promyki radości podtrzymują w nas nadzieję na lepsze jutro.

Dobrego weekendu!

Błażej Konkol
Wójt Gminy Trąbki Wielkie

Accessibility