Komunikat Wójta Gminy – 08.05.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie. Czas na cotygodniowy raport o stanie bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.

W naszych sołectwach widzimy coraz większy ruch. Życie w Gminie Trąbki Wielkie powoli wraca do normalności, jednak walka z koronawirusem nadal trwa.

🔵Od poniedziałku 4 maja 2020, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, działają:

– ryneczek w Trąbkach Wielkich i targowisko w Sobowidzu.

– Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trąbkach Wielkich (czynny: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9:00 – 16:00, sobota 8:00 – 16:00). W celu zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnej obsługi na PSZOK-u proszę o uprzedni kontakt pod numerem telefonu 538 – 579 – 997.

🔵Trwa już objazdowa zbiórka odpadów – opon, odpadów wielkogabarytowych oraz zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Proszę zerknąć do harmonogramu. O zbiórce odpadów przypominamy również na Facebook’u.

🔵Przygotowujemy się do powrotu najmłodszych dzieci do przedszkoli oraz do otwarcia bibliotek w Mierzeszynie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich. Jednak wymaga to zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniej organizacji. Na dzień dzisiejszy przedszkole i oddziały przedszkolne pozostaną zamknięte do 15 maja 2020. Zakładamy uruchomienie przedszkola i oddziałów przedszkolnych od 18 maja 2020. Będzie to jednak uzależnione również od poziomu zainteresowania ze strony rodziców i opiekunów dzieci. Będziemy Państwa na bieżąco informować.

🔵Do 30 czerwca zamknięte pozostają świetlice i place zabaw. W tej sprawie, jak i w sprawie uruchomienia boisk, będziemy Państwa informować stosownie do rozwoju sytuacji.

🔵Na terenie Gminy Trąbki Wielkie nie odnotowaliśmy nowych, potwierdzonych badaniami, przypadków zachorowania na koronawirusa. Pan Tomasz jest już po 2 testach z wynikiem negatywnym. Bardzo się cieszę, że powrócił do zdrowia. Przy tej okazji ponownie apeluję o zachowanie spokoju i dalsze stosowanie się do zaleceń i nakazów odpowiednich służb epidemiologicznych. Na dzień dzisiejszy w kwarantannie domowej przebywa 21 osób.

🔵W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 668 porad medycznych, w tym 11 dzieci zostało zaszczepionych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 539 przypadkach. W tym tygodniu GOPS przekazał pomoc żywnościową dla 195 rodzin. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym za sprawne przeprowadzenie tej akcji. Urząd Gminy obsłużył łącznie 240 spraw.

🔵Policja w Trąbkach Wielkich w tym tygodniu, podobnie jak w poprzednim, pouczyła kilku mieszkańców naszej gminy w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Policja w tej kwestii będzie co raz będzie coraz bardziej stanowcza.

🔵Sklepy, apteki i służby komunalne, jednostki OSP na terenie Gminy Trąbki Wielkie funkcjonują bez zakłóceń.

🔵Proszę śledzić aktualności na naszej stronie internetowej i na profilu facebook’owym Gminy Trąbki Wielkie.

🔵Korzystajmy z uroków majowego weekendu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nośmy maseczki w miejscach publicznych, korzystajmy ze środków dezynfekujących i zachowujmy dystans 2 metrów.

Życzę Państwu spokojnego, dobrego weekendu!

Błażej Konkol