Komunikat Wójta Gminy 01.05.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie.

Tak jak w poprzednich tygodniach taki i tym razem przekazuję raport na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Trąbki Wielkie.🎺📜

Życie w Gminie Trąbki Wielkie powoli wraca do normalności, stosownie do rządowego programu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

📆Od poniedziałku 4 maja 2020, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, otwieramy:

🛒 ryneczek w Trąbkach Wielkich i targowisko w Sobowidzu.

🗑♻️Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trąbkach Wielkich będzie czynny: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9:00 – 16:00, sobota 8:00 – 16:00. Proszę jednak w pierwszej kolejności o skorzystanie z objazdowej zbiórki opon, odpadów wielkogabarytowych i zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Terminy odbiorów znajdziemy u dołu harmonogramu:(https://trabkiw.ug.gov.pl/…/odpa…/2020/Harmonogram2020_3.pdf). W celu zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnej obsługi na PSZOK-u proszę o uprzedni kontakt pod numerem telefonu 538 – 579 – 997. Dziękuję za zrozumienie.

👩‍👦‍👦👩‍👧‍👧 📖📚Przygotowujemy się do powrotu najmłodszych dzieci do przedszkoli oraz do otwarcia bibliotek w Mierzeszynie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich. Jednak wymaga to zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniej organizacji. O terminach i przyjętych rozwiązaniach będziemy Państwa na bieżąco informować.

☣️1️⃣Na terenie Gminy Trąbki Wielkie odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony badaniami laboratoryjnymi przypadek zachorowania na koronawirusa. Na naszym profilu facebook’owym oficjalnie opowiedział o tym Pan Tomasz. Jestem pod wielkim wrażeniem Jego odwagi, spokoju i troski o innych. Pana Tomasza otoczmy naszą troską i życzliwością. Apeluję o zachowanie spokoju i dalsze stosowanie się do zaleceń i nakazów odpowiednich służb epidemiologicznych. Na dzień dzisiejszy w kwarantannie domowej przebywa około 20 osób.

🏥🏫🏣W tym tygodniu lekarze z Ośrodków Zdrowia w Mierzeszynie, Sobowidzu i w Trąbkach Wielkich udzielili łącznie 541 porad medycznych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w tym tygodniu udzielił pomocy w 199 przypadkach, natomiast Urząd Gminy obsłużył łącznie 215 spraw.

👮‍♂️👮‍♀️🚓Policja w Trąbkach Wielkich w tym tygodniu pouczyła kilku mieszkańców naszej gminy. W każdym przypadku funkcjonariusze Policji wręczyli maseczki przekazane przez Gminę Trąbki Wielkie. Nasi Policjanci nadal prowadzą kontrole osób poddanych kwarantannie i nie stwierdzili naruszeń w tym zakresie.

Sklepy i apteki na terenie Gminy Trąbki Wielkie funkcjonują sprawnie i bez kłopotów. Służby komunalne oraz wszystkie jednostki OSP wykonują swoje zadania👍🚒. Cyklicznie dezynfekujemy przystanki autobusowe.

🌐Aktualne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Gminy Trąbki Wielkie oraz na naszym profilu na Facebook’u.

👏Bardzo Państwu dziękuję za przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i wszystkim naszym służbom komunalnym, służbie zdrowia, pracownikom GOPS i Urzędu Gminy a także policjantom i naszym strażakom z OSP za dobrą pracę. Apeluję również o rozsądne korzystanie z wprowadzonych swobód, abyśmy nie musieli wracać do ich ograniczania.

Nadal ograniczajmy nasze wyjścia z domu. Obowiązkowo nosimy maseczki, rękawiczki, stosujemy środki dezynfekujące i zachowujemy dystans 2 metrów od innych osób.🏠😷↔️

Życzę Państwu dobrego, spokojnego a przede wszystkim bezpiecznego majowego weekendu.😀🇵🇱

Błażej Konkol