FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO – 100 – lecie Bitwy Warszawskiej

FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO – 100 – lecie Bitwy Warszawskiej „Niech łączy nas duma z bohaterstwa naszych przodków”.

18 sierpnia odbył się FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO – 100 – lecie Bitwy Warszawskiej, patronat nad finałem objął, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego– Jarosław Sellin natomiast, patronat nad Konkursem miał Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol.

Przedsięwzięcie jest skierowane było do społeczności lokalnej szkół i przedszkola na terenie gminy Trąbki Wielkie.

Celem głównym było upamiętnienie jednej z najważniejszych bitew w historii Polski, Europy XX wieku. Cud nad Wisłą – jako jeden z przełomowych wydarzeń historii naszego narodu polskiego, który to w 1918 roku, odzyskał Niepodległość po 123 latach niewoli. Bitwa Warszawska jako sukces militarny naszych rodaków, naszych przodków, naszych korzeni. Walka polskiego narodu, który stanął do boju w obliczu zagrożenia utraty wolności naszej Ojczyzny i Europy.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca – Aleksandra Nowogrodzka
Członek – Maria Maćkowska-Zarzycka
Członek – Olena Ulianowa

W dniu 18.08.2020 r. Komisja Konkursowa, po obejrzeniu prac przyznała nagrody i wyróżnienia:

Nagrodzeni w grupie starszej

I miejsce – Oliwia Kowalska
II miejsce – Zuzanna Miękina
II miejsce – Dawid Pietrzak
III miejsce – Amelia Rychter
III miejsce – Blanka Bielawa

Nagrodzeni w grupie młodszej

I miejsce – Zofia Gajewska
II miejsce – Kornelia Gajewska

1. Paweł Bednarski
2. Martyna Kanka
3. Maja Stencel

Prace zostaną opublikowane na stronie Urzędu Gminy Trąbki Wielkie i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Trąbkach Wielkich. Laureaci zostaną powiadomieni o dniu i godzinie wręczenia dyplomu i nagrody indywidualnie.

Aleksandra Nowogrodzka