“RAFA KORALOWA” to tytuł projektu, który został uznany za najlepszy w 10. Edycji Konkursu grantowego programu pracowniczego CEMEX Polska zorganizowanego przez Fundację CEMEX “Budujemy Przyszłość” z Warszawy.

14 marca 2019 r. odbyło się spotkanie Wójta oraz Kierownika Zespołu Oświaty z dyrektorami placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trąbki Wielkie. Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy oświatowe.

W poniedziałek, 04.02.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu upamiętnili 273 urodziny swego Patrona.

Dwie placówki z naszej gminy wzięły udział w Programie Szkoła Niepodległej, Przedszkole im. Jana Brzechwy i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu.