14 marca 2019 r. odbyło się spotkanie Wójta oraz Kierownika Zespołu Oświaty z dyrektorami placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trąbki Wielkie. Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy oświatowe.

W poniedziałek, 04.02.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu upamiętnili 273 urodziny swego Patrona.

Dwie placówki z naszej gminy wzięły udział w Programie Szkoła Niepodległej, Przedszkole im. Jana Brzechwy i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że w dniu 5 kwietnia 2018 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy KOWR,

20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie odbył się IV Gminny Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i Ratownictwie.