Niepodległa do Hymnu 2019 – udział naszej Szkoły w II edycji ! W akcji „Niepodległa do Hymnu”  w 2018 roku zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały  wspólne śpiewanie Hymnu o godz. 11.11 na 6 kontynentach!

24.10.19 roku  o godz. 3.30 z Sobowidza - wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Największym wyzwaniem dla naszej  eskapady  (wycieczka z przygodami) było nieużywanie telefonów i innych urządzeń elektronicznych w określonych godzinach. Początek był trudny, włożyć telefon do klasowego pudełka …, o godz. 7.00-8.00 mogliśmy kontaktować się z Rodzicami a potem ponownie telefony do pudełek aż do godzin wieczornych.

Podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2019 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w dowód uznania za szczególne osiągnięcia, Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sobowidzu Aleksandra Nowogrodzka.

Gratulujemy.

W Urzędzie Gminy Trąbki Wielkie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom szkół prowadzonych przez Gminę Trąbki Wielkie, którzy w sesji letniej pomyślnie zdali egzamin.

11 czerwca br. w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.