Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych – relacja

Po raz 4. w Gminie Trąbki Wielkie odbył się Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem w Sobowidzu, a miejscem startu i mety był plac obok wieży widokowej. Udział w nim wzięło 95 osób (43 biegaczki i 52 biegaczy). Z terenu Gminy Trąbki Wielkie startowało 80 osób, a z poza – 15. Ilość osób z poszczególnych miejscowości była następująca: Sobowidz – 25, Gołębiewo Wielkie – 16, Czerniewo – 7, Mierzeszyn, Trąbki Wielkie – po 6, Graniczna Wieś, Kleszczewo, Pruszcz Gdański – po 5, Ełganowo – 4, Cząstkowo, Domachowo – po 3, Gdańsk, Juszkowo, Malenin – po 2, Bytonia, Gdynia, Miłowo, Sopot – po 1. Wśród uczestników Biegu byli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński, radni Gminy Trąbki Wielkie – Zbigniew Gębka i Grzegorz Żukowski, sołtysi: Domachowa – Krzysztof Pepliński i Sobowidza – Krzysztof Łoński, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Władysław Ornowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim Małgorzata Kaczorowska i Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Lublewie Gdańskim Przemysław Sautycz.

Więcej na stronie GOKSIR >>